Cyklomaratón 2015 (2)

Termín cyklomaratónu 2:    11. - 19. 9. 2015
Krajina: Chorvátsko
Názov: Tučepi
Počet voľných miest: 35 pre cyklistov
  2 pre necyklistov

Autobus bude v Pezinku pristavený 11. 9. 2015 o 18:30 hod. na železničnej stanici.
Po naložení bicyklov je odjazd do Chorvátska.

 1. CENA ZÁJAZDU
  Cena zájazdu je 215 €. Účastnícky poplatok 100 € za zaradenie do zoznamu treba uhradiť do 15. 04. 2015.
  Druhú časť ceny zájazdu treba uhradiť do 15. 08. 2015 . Údaje potrebné pre platbu:
  Číslo účtu: 5068059706/0900
  Účel platby: priezvisko a meno


  Po uhradení poplatku je potrebné o tom napísať e-mail Zlatkovi Blaževičovi: blazz@centrum.sk .
  V cene je zahrnutých 7 nocľahov s raňajkami, doprava autobusom s prívesom na bicykle a cykloservis.

  Každý učastník jazdí na vlastnú zodpovednosť !!!

   

 2. ZOZNAM ÚČASTNÍKOV (k 15. 4. 2015)

  1. Miroslava MICHŇOVÁ  
  2. Dušan LOVASIK
  3. Eva LOVÁSIKOVÁ
  4. Adam LOVASIK
  5. Alexander PRAVDA
  6. Miriam LAMPEROVÁ  
  7. Marian HEJDUŠEK    
  8. Peter ČAJKOVIČ
  9. Anna ČAJKOVIČOVÁ
  10. Silvia LOVASIKOVÁ
  11. Milan REMEŇ   
  12. Anna SÝKOROVÁ
  13. Zlatko BLAŽEVIČ
  14. Martina VITÁLOŠOVÁ
  15. Danka ŠMAHOVSKÁ
  16. Peter ŠMAHOVSKY
  17. Soňa Kavecká
  18. MayaKAROVIČ
  19. Peter KAROVIČ
  20. Janka Sandtnerová
  21. Milan Lačok
  22. Terézia Bohmová

 

Tučepi (tal. San Giorgio, Tùcepi) je prímorské letovisko (administratívne obec a zároveň osada) v Splitsko-dalmatínskej župe v Chorvátsku. Nachádza sa na jadranskom pobreží Dalmácie, známom pod názvom Makarská riviéra, približne 5 km juhovýchodne od mesta Makarska.


Cyklotrasy v okoli oblasti Tučepi-Makarska riviéra:Ubytovanie pri hoteli Alga

1.trasa: štart  v Tučepi promenádou a potom  makadamom cez lesopark Osejava do mesta Makarska, cez makarsku rivu
a plážovou  promenádou do tenisového centra, potom makadam cez borovicový les do pláže a prístavu Krvavica, potom asfaltkou do Bratuša, potom cez Promajna, betónová cesta cez Baško polje, potom asfaltkou promenádou cez Baška Voda do Brela do zoni pláže z modrou vlajkou Soline, potom uzučkou betónovou promenádou (bicykel pri nohe , tento úsek je zákaz bicyklovania) resp. asfaltovou cestou do zátoky Jakiruša  v západnej časti Brela.Rovnakou cestou naspäť.

Dlžka: 45 km
Čas:  4 hodiny
Prevýšenie:  50 m nad morom
Náročnosť trasy: ľahká trasa


  
2. trasa: štart v Tučepi smerom  do Jakiruši – Brela rovnPlážakým itineráriom ako Trasa 1 a spiatočná cesta cez staré dedinky na svahoch Biokova. Z Jakiruši asfaltovou cestou cez osady Ivanci a Novaki do Carevića a D. Kričak, potom do dedinky Medići, makadamom cez Bartulovići a protipožiarnou cestou do dedinky Topići nad Baškou Vodou, potom chodnikom cez borovice do dedinky Bast, pokračovanie makadamom  a protipožiarnou cestou  cez Smokovine, Zavod, Miletin bor do dedinky Baškovići-Žlib západno od Makarskej, potom asfaltkou do  severného predmestia Makarske, Veliko brdo, potom makadamom do dedinky Makar nad Makarskou, potom  betónovou cestou do  dedinky Kotišini s botanickou záhradou, potom asfaltkou  do centra Stari Tučepi a kombináciou asfalt-betón spust cez Šimići a Mravičići do Tučepi.

Dĺžka:58 km
Čas: 6  hodín
Prevýšenie 300 m nad morom
Náročnosť: trochu náročna trasa

 

Trasa 3: štart v Tučepi na pláže, magistrálnSv. Jureou cestou smerom na Makarsku a potom smerom na Vrgorac cez stare Tučepi, vstup do národného parku Biokovo nad starou Podgorou, stara Marmontova cesta(asfaltová) smerom na priesmyk Staza, cesta je užšia a ma vysoké prevýšenie cez 5 km sa prevyšuje o 600 m nad morom,trasa od Stazi do vyhliadky Ravna Vlaška(info punkt) ma len 250 m prevýšenie, cez zrúcanina starých osád Lemišnji doci, Mali Vrv, Ladena, cez praví horskí les, do 1300 m nad morom do vrhu Vošac nad Makarskom je celkom ľahká trasa, potom záčina útok na makarski Mont Everest,do poslednej serpentíny vrh sv. Juraj na 1762 m nad morom. Tento úsek je veľmi náročný a ťažký a potrebuje 2 hodiny súvisy od doby a kondícii cyklistov. Zároveň je potrebná kompletná výbava a povinne sú helmy a pri ceste naspäť doporučujeme osobne auto ako predchodcu pred cyklistami.Pozor na poškodení asfalt na nektorých úsekoch pri spiatočnej jazde.
Dĺžka: 65 km
Čas: 5 hodín
Prevýšenie: 1760 m nad morom
Náročnosť: veľmi ťažká a náročná
 

Trasa 4: 
Štart z Tučepi – pláž, promenádou do časti Kamena potom krátTučepiky úsek magistrálou smerom do Podgori, potom promenádou a rivom cez Podgoru do južne časti mesta, zátoka Čaklje smerom na Drašnice, potom na konci promenády sa dostávame na magistrálu a pokračujeme betónovom protipožiarnou cestou cez dedinky na svahoch Biokova, Miličići, Jakići, Kržanići, potom betónovou cestou do centra Stara Podgora. Cez dedinku Stara Podgora a cez olivovníky do magistrálne cesty Makarska-Vrgorac, pokračovanie do Gornji Tučepi a cez dedinky Srida sela, Šarići-Podpeč sa spúšťame do Makarska a potom magistrálou do Tučepi.
Dlžka: 32 km
Čas: 4 hodini
Prevýšenie: 400 m nad morom
Náročnosť: stredne ľahká trasa


Trasa 5:
Marmontova (franc. generál staviteľ) cesta: Štart z Tučepi - pláž cez promenádu a rivu v Tučepi do cintorínu a potom cez olivovník a dedinky Mravičići a Šimići na magistrálnu cestu Makarska - VrgSumartin, ostrov Bračorac. Pokračovanie magistrálnou cestou nad Podgorou cez priesmyk Stupiva do biokovske osadí Gornje Igrane, pokračovanie asfaltovou horskou cestou (Marmontova) cez priesmyk nik Saranč do dedinky Kozica za Biokovom. Pokračovanie Marmontovou asfaltovom cestou cez Župu, Biokovsko selo, Zagvozd, Grabovac , Šestanovac, Zadvarje, návšteva vyhliadky vodne kaskady Gubavica na rieke Cetina, spust do kaňonu Cetini (alternatíva rafting ) resp. návrat cez Gornja Brela, Brela,  Bašku Vodu , Makarsku do Tučepi.
Dlžka: 100-110 km
Čas: 9-11 hodín s prestávkami
Prevýšenie: 850 m nad morom
Náročnosť: ťažká a náročná trasa

Trasa 6:
Ostrov Brač – stopami Martina Kukučina! Štart z Tučepi – pláž magistrálou do centra Makarskej, doprava trajektom do Sumartinu ostrov Brač, promenádou a makadamom na východnú stranu Cyklo mapa Brač – Sumartin – Selca – PovljaBraču do kempu, horským a protipožiarnym chodníkmi do asfaltu ktorý vedie do povljanskej zátoky, nábrežím do centra Povlja, potom asfaltom do dedinky Nova sela, a potom do centra Stari Brač mestečko Selce, návšteva palác Didoličovcov, ordinácia M.Kukučina, ulica a dom v strane apod. Spust cez Selce asfaltom do Sumartinu. Trajektom naspäť do Makarskej a magistrálou spt do Tučepi.
Dlžka: 35 km cestou bez trajektu
Čas: 6-7 hodín vrátane času na trajekte
Previšenie: 310 m nad morom
Náročnosť: ťažká a náročná trasa

Trasa 7:
Ostrov Brač-Bol:  Štart z Tučepi do Makarskej a trajektom do Sumartinu, potom asfaltom cez Selce, Zagvozd a Gornji humac do Bolu na južnej strane Braču. Spiatočná cesta do Tučepi výletnou loďou resp. rovnakou trasou cez Selce a Sumartin trajektom do Makarskej a Tučepi.
Dĺžka: 45 -80 km zaleží od spiatočnej cesty
Čas: 8-10 hodín zaleží od spiatočnej cesty
Prevýšenie: 620 m nad morom
Náročnosť: ťažká a náročná trasa

Trasa 8:
Ostrov Hvar cyklomaraton: Štart z Tučepi – pláž magistrálou cez Podgoru, Drašnice, Igrane, Živogošče, Drvenik, potom trajektom na ostrov Hvar, mestečko Sučuraj, pokračovanie úskov  asfaltovou cestou cez Bogomolje Gdinj, Jelsu do Stari Grad.
Pokračovanie trajektom do Splitu, magistrálou zo Splitu cez Omiš, Makarsku do Tučepi.
Dlžka: 150 km
Čas: 10-12 hodín zaleží od timingu trajektov
Prevýšenie: 500 m nad morom
Náročnosť: ťažká a náročná trasa

 

http://youtu.be/C1B4CnFhsI4  - Selca, Brač