Prepnúť na plnú verziu

Program Schaubmarovho mlyna / SNG

Figura a Figura

Plagát výstavy

Danica Tyková

  • vyštudovala ŠUP v Bratislave a VŠVU v Bratislave, katedru sochárstva, Ateliér SOI – socha, objekt, inštalácia /J. Hoffstädter/
  • učí vo Výtvarnom odbore ZUŠ E. Suchoňa v Pezinku
  • venuje sa vlastnej voľnej tvorbe


Petra Noskovičová

  • vyštudovala Konzervatórium v Bratislave a odbor flauta a teóriu hudby na VŠMU
  • navštevovala Výtvarný odbor ZUŠ v Pezinku
  • učí v ZUŠ Modra
  • venuje sa vlastnej voľnej tvorbe


Obe autorky spája Výtvarný odbor ZUŠ E. Suchoňa v Pezinku, kde sa stretli ako učiteľka a študentka, vzťah k recyklovaniu a momentálne i spoločná výstava. Figury a postavy Petry sú dominantné, viditeľné, skutočné aj imaginatívne. Citeľná je spontánnosť plná farieb. Spoločné majú spomenutý vzťah k recyklácii. Petra maľuje na čo sa dá, vytvára malé maľby na čokoľvek. Danica vytvára objekty z čohokoľvek sa dá. Už raz vytvorené predmety a časti z nich, ktoré stratili svoju funkciu, posúva ďalej v iných súvislostiach. Preto figura je symbolická, tušená, jej tvar určujú segmenty, z ktorých je vytvorená.

Na výstave so spoločnou témou FIGURA sa stretnete s figurou na ucelenej ploche, s figurou rôznorodou čo do tvaru i materiálu, s figurou v priestore.

 


 

Čo u nás uvidíte
Expozícia mlynárstva
Spoznajte očarujúcu vidiecku usadlosť s mlynom, ktorú dali postaviť pezinskí Pálffyovci a od polovice 19. storočia patril štyrom generáciám bavorskej rodiny Schaubmarovcov. Barokový mlyn je dnes národnou pamiatkou, ktorú sa podarilo zachovať aj s funkčným technickým vybavením a okolitými, kedysi úžitkovými, budovami. Na návšteve mlyna a pri prehliadke expozície sa dozviete viac o jeho histórii, fungovaní a spôsobe života jeho niekdajších majiteľov.
INFO
Schaubmarov mlyn je možné si pozrieť len v sprievode lektorov. Počas víkendov sa komentované prehliadky konajú každú celú hodinu. Pre informácie o vstupnom pozrite cenník.

Bližšie informácie o všetkých podujatiach získate v Schaubmarovom mlyne / SNG na Cajlanskej ceste 255.
Telefón: 033/640 40 35, 0911 334 552, e-mai: edu.schaubmarovmlyn@sng.sk, web: www.sng.sk.